Tomáš Tůma: Fotografujeme digitálně

Tomáš Tůma: Fotografujeme digitálně

Digitální fotografie postupně vytlačuje fotografii klasickou. Stále, se ale najde spousta lidí, kteří fotoaparát používají pouze k focení rodinných snímků a u klasiky zůstávají spíše jen ze setrvačnosti a prozatím pouze sbírají odvahu a informace, než přejdou na novější technologii. A právě těm je určena recenzovaná publikace.
Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Najdou v ní nejen rady týkající se parametrů a výběru přístroje, ale i vysvětlení různých pojmů, nastavení, technik a také praktické poučky ohledně focení (expozice, kompozice, práce se světlem, bleskem), popis příslušenství a jeho použití.

To vše je zabaleno ve velmi pěkné sazbě a grafické úpravě a barevně vytištěno na křídovém papíře. Text není moc ukecaný (zabírá asi stejně místa jako obrázky), ale je srozumitelný a dobře čitelný. Snad jediné, co mi chybělo (a co by zasloužilo zmínky) byly informace o zpracování digitálních fotografií v klasických digilabech a pár řádků o tom, jak snadno lze digitální fotografie před tiskem upravovat v grafických editorech.

Vřele tuto knihu doporučuji každému, kdo ještě stále váhá s přechodem na digitální fotografii.

Hodnocení: 9/10

Tomáš Tůma: Fotografujeme digitálně, Computer Press 2004, 136 stran, 269Kč, ISBN: 80–251–0153–3

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce