Petr Broža: Vypalujeme CD

Nebojte se, nepůjde o popisy čarodějnických procesů a upalování, ale o vypalování, což je v současné době jeden z nejlevnějších způsobů zálohovaní či přenosu dat mezi počítači. To, co se ještě před několika lety zdálo neskutečné, se dnes stává realitou – CD-R média se se svou cenou dostala na úroveň klasických disket a vypalovačky nejsou o moc dražší než normální CD-ROM mechaniky. Jste-li jeden z mnoha čerstvých majitelů vypalovačky a moc zkušeností s pálením ještě nemáte, mohla by se vám hodit tato publikace z vydavatelství ComputerPress.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

V první polovině knihy se dozvíte jak takové CDR vlastně funguje, jaký hardware potřebujete pro bezproblémové pálení, případně jak jej nastavit abyste měli co nejméně problémů, jak vytvořit AudioCD a několik tipů a triků autora.

Druhou polovinu knihy tvoří popis práce s několika vypalovacími programy (Adaptec CD Creator, Adaptec DirecCD, CloneCD, Gear Pro, Nero-Burning Rom), které naleznete na přiloženém kompaktu. Kromě těchto se zde nalézají také hudební a jiné utilitky, programy pro potisk médií a Microsoft Internet Explorer 5.5. Škoda jen, že jednotlivé programy nedoprovází alespoň stručná poznámka, udávající k čemu slouží, zda je to freeware nebo jen nějaká omezená verze a podobně.

Kniha obsahuje poměrně dost překlepů, většinou jednopísmenných, ale nasel jsem i jednu větu (na straně 84), kde autor doporučuje při vytvářenií masterů používat vždy „kvalitní a osvědčená média s co největší chybovostí“.

Srovnám-li tuto knihu s obdobnou publikací vydanou nakladatelstvím UNIS Publishing pod názvem „Vypalování CD“, musím konstatovat, že ač je tato publikace téměř dvakráte tak velká, neobsahuje ani polovinu informací. Doporučil bych ji spíše začátečníkům, kteří opravdu nepotřebují vidět více do hloubky této technologie.

Hodnocení: 4/10

Computer Press, 2000, 196 stran, 199 Kč, ISBN 80–7226–384–6

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce