Kolektiv autorů: Tipy a triky vypalování CD

Doby kdy vypalovačky stály několik desítek až stovek tisíc a kdy se cena média blížila pětistovce, takže vypalování se používalo hlavně na zálohování cenných dat, jsou už naštěstí dávno pryč. V současnosti si pícku na pálení můžete pořídit za několik málo tisíc a cena média se závratnou rychlostí vyrovnává ceně normální diskety. Díky tomu poměrně rychle přibývá majitelů těchto zařízení a používají se již nejen na zálohování, ale i na přenos a hlavně na tvorbu spousty nelegálních kopií. Pokud jste i vy čerstvými majiteli vypalovačky, případně uvažujete o jejím zakoupení vřele doporučuji prostudovat tuto publikaci neboť se dozvíte spoustu zajímavých informací nejen o jejím nákupu. Jedná se o volné pokračování úspěšného titulu Velká kniha o vypalování nakladatelství U­nis.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Největší část publikace je věnována problémům, se kterými se můžete setkat při vypalování pod různými operačními systémy (nechybí zde ani Linux). Tato část je psána stylem hodně připomínající FAQ (Frequentaly Asked Questions neboli často kladené dotazy), které vycházely z poznatků uživatelů z mnoha diskusních fór. To má za následek, že mnohé informace naleznete v textu vícekrát, čtenář tak aspoň nemusí pročítat celou knihu. A aby to měl ještě jednodušší, nalezne zde podrobný strukturovaný obsah, bohatý rejstřík a slovník základních pojmů.

V závěru, v pasáži zabývající se kopiemi CD z hlediska autorských práv, je jeden obzvláště zajímavý článek o tom, že přepalování hudebních CD pro vlastní potřebu vlastně vůbec není nelegální!

A protože se jedná o knihu poměrně malou (má formát o něco menší než A5), je k ní přiloženo CD odpovídající velikosti (s průměrem 8 cm), obsahující demoverze rozličných programů na které se kniha odvolává, ovladače, několik prezentací firem z tohoto oboru a přehledné tabulky medií, vypalovaček a vypalovacích programů.

UNIS, 2000, 199 stran, ISBN: 80–86097–46–3

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce