David Matoušek: C++ Builder Vývojové prostředí 2

Po úspěchu prvního dílu ryze české knihy o vývojovém nástroji C++ Builder verze 4.0, jehož důkazem je již druhé vydání, autor nelenil a pustil se do dalšího dílu tohoto titulu, který volně navazuje na díl předchozí. Jelikož ani vývojový tým firmy Borland neusnul na vavřínech a zaplavuje trh stále novými verzemi svých produktů, je kniha již určena pro C++ Builder verze 4.0 a 5.0.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Bez sáhodlouhých předmluv a úvodů vrhá autor čtenáře přímo do náročnějších technik programování v prostředí Windows jako je využití metasouborů, zdrojů, registrů, pokročilejší grafiky, sériového portu. Vysvětluje základy OpenGL a předvádí i několik větších a plně použitelných aplikací (spořič obrazovky, dvě hry, …). V závěru (stejně jako v minulém dílu) ještě zmiňuje nové vlastnosti poslední verze C++ Builderu. Ve zdrojových kódech se hojně využívají funkce Win API. Dokonce zde autor uvedl i aplikaci naprogramovanou čistě jen za pomocí Win API funkcí, Buildera použil pouze k překladu do spustitelného tvaru.

Trochu zbytečné mi připadá uvádění kompletních zdrojových textů jednotlivých ukázek. Tyto jsou dostupné také na Internetu, kde naleznete i výsledné exe soubory, takže se na příklady můžete podívat i bez zdlouhavého překladu.

Kvalita tohoto druhého dílu rozhodně neklesá a nezbývá tedy nic jiného než ji vřele doporučit všem, kteří již přelouskali předchozí díl. Nutností je ovšem znalost jazyka C++ a vývojového prostředí (tedy téměř nic pro začátečníky).

Hodnocení: 10/10

Komentáře

1
16 duben 2013, 10:52

Dobrý den,
našel jsem vás na internetových stránkách a měl bych na vás dotaz.
Mám kosmetický problém s komponentou TcppWebBrowser. Při kliknutí na odkaz se provede krátké pípnutí. Jedná se o zvuk někde ve Windows, tedy mimo aplikaci TForm. Nevíte jak nastavit vlastnosti TcppWebBrowser aby to nebylo slyšet?

s pozdravem David Bazala

www.amapro.cz

 
2
16 duben 2013, 10:56

Heh :) Na Delphi, C++ Builder a další programátorské nástroje jsem nesáhl dobrých 10 let, takže opravdu nevím.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce