Miroslav Virius: C++ Builder verze 5 (Podrobný průvodce)

Většina publikací, jejichž hlavní náplní je naučit čtenáře programovat v některém jazyku, případně ovládat vývojové prostředí, začíná klasickým příkladem „Hello World“. V této publikaci, která se snaží čtenářům přiblížit C++ Builder verze 5, to tak úplně neplatí. První zde uvedený program totiž není jen tak ledajaký, je to program volební – zobrazuje nápis „Chaos vládne i bez ministrů“.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Větší část knihy popisuje základní postupy při programování, které naleznete snad v každé publikaci o C++ Builderu (práce s komponentami, rozhraní MDI, kreslení na Canvas, databáze, tvorba vlastních komponent). Co mě ale potěšilo byly značně pokročilejší témata jako například multithreading, vlastní dynamické knihovny, CORBA a další.

Menší závěrečná část je věnována přímo C++ Builderu a zabývá se způsobem implementace jazyka C++ a vývojovým prostředím (co jaké nastavení znamená, klávesové zkratky,…). Myslím, že rozhodně stojí za to, si tuto část důkladně prostudovat (sám jsem zde nalezl mnoho cenných rad a vysvětlení).

S knihou se nedodává žádná disketa ani kompakt, ale neděste se předčasně, všechny zdrojové texty jsou k dispozici na webu (nikoliv nakladatelství, jak by každý očekával, ale firmy Inprise, výrobce C++ Builderu).

Na publikaci se mi líbil způsob výkladu – naleznete zde jen několik programů, které jsou na počátku velmi jednoduché a hloupé. Postupně je autor v knize vylepšuje, takže v závěru už se jedná například o vícevláknovou aplikaci využívající vlastní DLL knihovnu.

Hodnocení: 8/10

Grada

Komentáře

1
Kouba
3 květen 2005, 00:22

Prosím vás jaká je stránka firmy Inprise? děkuji

 
2
3 květen 2005, 10:00

No ja myslim, ze http://www.bor­land.cz

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce