Gary David Burton a spol-Mistrovství v Adobe Photoshopu 6

Chcete-li nastoupit na libovolné místo, kde se pracuje s bitmapovou grafikou, bude určitě jedním z neoddiskuto­vatelných kritérií znalost práce s Adobe Photoshopem. Pokud ji nemáte, tak vám moc velkou šanci na získání takového místa nedávám. Kde ji ale získat? Asi nejlepší je absolvování kurzu, druhou možností je samostudium. K němu ale potřebujete dobrou knihu – průvodce. O jedné (opravdu dobré) budě řeč v této recenzi.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Vydalo ji nakladatelství SoftPress a je rozdělena do dvou svazků (rozdělení bylo nezbytné neboť jinak by vznikla jedna opravdu tlustá – tisíci stránková – bichle). Říkáte si: tisíc stránek, to v životě nepřečtu? Nebojte se, text je psaný velmi čtivým, lehkým humorným stylem, knihu budete mít přečtenou opravdu rychle. Navíc je výklad doplněn velkým množstvím výborných ilustračních obrázků, které provází jednotlivé úkony krok za krokem, takže je téměř nemožné se ztratit. Díky tomu můžete knihu číst i v autobuse a stále budete vědět jak, kde a co se dělá, ale raději ji doporučuji číst u počítače a ihned si zkoušet probírané postupy – snáze je tak dostanete do krve). Velmi dobrý je také překlad (překládal se nejen samotný text, ale i obrázky, tedy texty v obrázcích), Kniha popisuje Photoshop nainstalovaný na Windows i na Macintoshi – případné rozdíly autoři podrobně popsali. A navíc názvy položek nabídek a dialogů jsou uváděny jak v češtině, tak v angličtině, takže je vcelku jedno máte, či nemáte-li lokalizovanou verzi. Autoři píšou nejen jak co provést, ale také proč (tedy ne vždy, ale alespoň se o to pokouší). Výborné je, že uvádí i klávesové zkratky, místy je uživateli až přímo vnucují (což je ale jedině dobře).

Kniha popisuje práci s šestou verzi Adobe Photoshopu a je určena jak pro naprosté začátečníky, tak i pro zkušenější. Součástí je i CD (s kvalitně vytvořeným průvodcem), obsahující veškeré zdrojové obrázky, se kterými se v knize pracuje, ale i několik dalších (ty můžete použít při své další grafické tvorbě), několik demoverzí grafických programů a hlavně slovníček se základními výrazy (sice je v angličtině, ale je dobrý).

Myslím, že i když je v současné době na trhu již verze s číslem sedm, je lepší zakoupit a přečíst si opravdu dobrou knihu (jako je tato) k verzi starší než horší knihu zabývající se poslední verzí.

Hodnocení: 10/10

Softpress 2002, 760 Kč, 1008 stran, CD, ISBN: 80–8649–718–6

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce