Tomáš Barčík: Webová grafika - fotografie, barvy, textury

Nakladatelství Computer Press přišlo na trh s edicí „Webová grafika“. Její první kniha je zaměřena na fotografie, barvy a textury. Pokouší se čtenáři radit, kterak optimalizovat fotografie určené pro webové stránky, jaké existují barevné modely, jak se ve Photoshopu vytváří textury, tlačítka a různé textové efekty.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Autor píše, že textury se již moc nepoužívají a jsou nemoderní, ale věnuje jim neúměrně velké množství stránek. Větší část knihy je zaměřená na Adobe Photoshop. Je docela škoda, že autor nezmínil několik nástrojů na tvorbu webové grafiky (zejména na tlačítka), které jsou zdarma a jejichž obsluhu zvládne i naprostý laik. Také mě zarazilo, proč nenapsal ani řádku o programu Image Ready, který je součástí Adobe Photoshopu a je přímo určen na tvorbu grafiky pro web. A když už se zabýval tím Photoshopem, mohl trochu detailněji popsat možnosti a nastavení optimalizace právě v tomto nástroji. Stejně tak v části zabývající se barvami mohl uvést několik obecně používaných příkladů na míchání barev (barevná schémata) a také se zmínit o nástrojích, které to návrhářům ulehčují.

Plusem je určitě barevná příloha a závěr knihy, který obsahuje popis několika webů, se zaměřením na Adobe Photoshop (návody, tipy, tutoriály, učebnice).

Chcete-li se naučit pár nových efektů ve Photoshopu a dozvědět se něco málo o webové grafice, šáhněte po této knize, zajímáte-li se o webovou grafiku vážněji, poohlédněte se jinde.

Hodnocení: 6/10

Computer Press 2002, 88 stran, 99 Kč, 149 Sk, ISBN: 80–7226–701–9

Komentáře

1
Petr Smetka
13 únor 2006, 19:16

Dobrý den mám problém. Potřebuji zhotovit textury, které by se dali začlenit do programu ARCHICAD 8.1. Jedná se o beton, pórobeton a polystyren. Potřebuji někoho kdo je schopen dané textury zhotovit, na ceně se určitě dohodnem. Velmi spěchá, Děkuji za nabídky Smetka.

 
2
Petr Smetka
13 únor 2006, 19:17

Petr Smetka: tel.:732469013

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce