Miachel Baumgardt: Webdesign s Adobe Photoshop 7 a GoLive 6

HTML, webdesign, grafika a Adobe Photoshop spolu velmi úzce souvisí, není proto divu, že se z knihy zaměřené na tato témata snadno může stát bestseller. Řeč je o celobarevné a bohatě ilustrované publikaci Webdesign s Adobe Photoshop.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Její obsah tvoří základy webdesignu, popis potřebných technik Photoshopu, problematika používaných grafických formátů a jejich optimalizace a nakonec i základy práce s programem GoLive. Kniha plně využívá svého barevného způsobu provedení a tak není divu, že je celý výklad bohatě doplněn o velké množství barevných doprovodných obrázků (čtenáři uvítají zejména inspirující ukázky úspěšných a graficky zajímavých webů). Použitelnost v praxi dále zvyšují dvojjazyčné popisy příkazů, klávesové zkratky a v neposlední řadě i názorné tutoriály.

V některých oblastech jde výklad do velkých hloubek (například při popisech kompresních algoritmů), jindy se problematiky jen zlehka dotýká (HTML).

Knihu by si měli přečíst ti, kteří se zajímají spíše o grafickou stránku výroby webových stránek (zejména pokud je zajímá optimalizace obrázků – je zde pro každý typ dopodrobna rozpitvána a ukázána na příkladech a grafech), neboť o způsobu vlastního zakódování grafiky do výsledné stránky (HTML) se mnoho nedozvíte.

Hodnocení: 8/10

Computer Press, 2003, 439 Kč, 311 stran, ISBN: 80–7226–797–3

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce