Petr Václavek: JavaScript Hotová řešení

Na konci roku 2002 jsem se rozhodl tipy, které jsem v průběhu několika uplynulých let vydával na webu Softwarových novin (http://swnet­.cz/) vydat knižně u nakladatelství Computer Press. Finální název je „JavaScript Hotová řešení“ a je to první publikace edice „k okamžitému použití“.

Harry Potter a tajemná komnata (Harry Potter and the Chamber of Secrets)

Krátce před vánoci se dostal do kin druhý díl Harryho Pottera s podtitulem „Harry Potter a Tajemná komnata“, který je natočen stejně jako díl předchozí Chrisem Columbusem podle předlohy J.K.Rowlingové.

MS Excel 2002

<txp:image id=„28“ />

Jedním z nejrozšířenější a nejpoužívanějších tabulkových kalkulátorů je rozhodně Excel od firmy Microsoft. Chcete-li se jej naučit a nemáte-li odvahu skočit přímo po hlavě do poznávání a prozkoumávání neznámého programu, pořiďte si recenzovanou multimediální příručku. Před tím, než se s ní pustíte do učení, je nutné si vytvořit vlastní účet. Zdá se to zbytečné, ale není. Pokud učení přerušíte a aplikaci ukončíte, budete příště pokračovat tam, kde jste skončili (navíc si bude program pamatovat vaše nastavení, poznámky,…).

Numerománie

Jednoduchá logická hra známá z AMIGY (Hot numbers). Tuto hru lze hrát s kamarádem (kamarádkou) nebo proti počítači, který to ale celkem obstojně umí (obtížnost jde samozřejme zvolit). Pravidla a cíle hry jsou uvedeny v programu.

Medvídek Pů

K této blbosti snad není co dodat, stáhněte, spusťte a uvidíte. Snad jen, zapněte si repráky a klikněte mu na nos :)

Člověče nezlob se

Klasická hra pro jednoho až čtyři hráče, z toho libovolný počet může hrát počítač. Hra obsahuje jednoduchou grafiku a zvuky, ale zvuková karta není podmínkou.

Filtr na CD

Malá aplikace na kontrolu obsahu CD před jeho vypálením. Vypíše soubory a adresáře s příliš dlouhými názvy, nebo s nepovolenými znaky (čeština), které by později mohly dělat potíže. Umožní snadno tyto soubory a adresáře přejmenovat (zrušit češtinu v názvech) a vypíše celkovou skutečnou velikost dat, počet všech souborů a složek.

Poznámky

Program poznámky Program pro správu poznámek. Umožňuje vkládat nové poznámky, vytvářet nové složky, pro každou složku lze nastavit grafická ikona, kódovat poznámky heslem, tisknout, vyhledávat v aktuální poznámce, ale i ve všech poznámkách najednou (a to dokonce fulltextově), změnit kódování češtiny, minimalizaci do systraye a mnoho dalších. Poznámky jsou organizovány ve stromové struktuře, každá poznámka představuje jeden textový soubor.

Moravia Adler + internetový obchod

webový obchod a internetové stránky Moravia AdlerWebové stránky a elektronický obchod pro firmu Moravia Adler s.r.o. – výhradní dovozce (a zároveň maloobchodní i velkoobchodní prodejce) bot značky STEEL pro Českou Republiku.

Macromedia Dreamweaver MX

image

Nástroje pro tvorbu webových stránek by se daly rozdělit na ty, ve kterých je přímo vidět výsledný vzhled (tzv. WYSIWYG editory, kde se s dokumentem pracuje jako například ve Wordu) a na ty, kde uživatel vidí a přímo píše zdrojový kód stránky. Dreamweaver MX (dále jen DMX) je profesionální nástroj, který lze zařadit do obou skupin.
 

Sekce