Slavoj Písek: HTML a XHTML (začínáme programovat)

Vývoj jazyka HTML jde neustále kupředu a tak nové webové stránky by se měly již vytvářet v podstatně přísnějším formátu, kterým je XHTML (v současné době se již chystá jeho další verze – XHTML 2). Naštěstí (pro některé naneštěstí) jde vývoj pomalu a tak se vám znalost HTML stále ještě může hodit.

Petr Klán, Jindřich Jindřich: WWW pro zelenáče

Velmi úspěšná „zelenáčská“ edice nakladatelství Neocortex byla rozšířena o další přírůstek – učebnici WWW. Stejně jako v předchozích publikacích autoři nepředpokládají, že čtenář umí HTML či dokonce některý programovací jazyk. Jediným předpokladem je znalost základní uživatelské práce s počítačem.

Miachel Baumgardt: Webdesign s Adobe Photoshop 7 a GoLive 6

HTML, webdesign, grafika a Adobe Photoshop spolu velmi úzce souvisí, není proto divu, že se z knihy zaměřené na tato témata snadno může stát bestseller. Řeč je o celobarevné a bohatě ilustrované publikaci Webdesign s Adobe Photoshop.

Tomáš Holčík, Vlastimil Pošmura, Jakub Mach, Jiří Fotr, Pavel Pastyřík, Jakub Havel, Bogdan Kiszka: 1001 tipů a triků pro WWW stránky

Kolektiv několika autorů se pod křídly nakladatelství Computer Press pokusil sepsat všemožné tipy a triky, které souvisí s tvorbou webových stránek. Pokus je to rozhodně smělý, zajímavý a hlavně (pro mnohé čtenáře a začínající webotvůrce) přínosný.

Jiří Lapáček: Tvorba WWW stránek jednoduše

K tvorbě webových stránek je zapotřebí opravdu málo. Stačí jen internetový prohlížeč, editor a znalosti či zkušenosti. Jste-li začátečníci, můžete poslední ingredience nahradit pomocníkem – buď kolegou, který je ochotný vám poradit, a nebo knihou – třeba právě touto.

Slavoj Písek: Vytváříme internetové stránky

V současné době už má téměř každý trochu schopnější uživatel Internetu své vlastní webové stránky. Pro mnohé je v celku je jedno, co na nich má, důležité je, že existují. Protože kdo není na Internetu (koho tam nelze vyhledat pomocí Googla), ten jako by nebyl. A co vy? Už ji také máte? Že ne? No tak s tím něco udělejte. Jste-li nefalšovaný začátečník (tedy laik), může vám s prvními kroky pomoci právě recenzovaná knížka.

Tomas Gröpl: HTML, CSS a JavaScript - referenční příručka

Při tvorbě webových stránek se velmi často stává, že si nemůžete vzpomenout na název atributu značky, nebo stylu, či na jednotlivé jejich hodnoty. V takovém případě si buď spustíte nápovědu popisující HTML, kaskádové styly anebo šáhnete po papírovém ekvivalentu – referenční příručce.

Frank Boumphrey, Cassandra Greer, Dave Raggett: XHTML Průvodce vývojáře

Znáte pojmy HTML a XML, ale o XHTML jste ještě neslyšeli? Pak vězte, že za touto zkratkou se skrývá značkovací jazyk, který využívá slovní zásobu jazyka HTML a syntaxi XML. Více se dozvíte z recenzované knihy, jejíž náplní je podrobný popis XHTML, tedy jednotlivých značek, jejich atributů a významu za vydatné pomoci názorných ukázek. Kromě obrázků, tabulek a formulářů, rámů, multimédií, metadat a dalších témat jsou zde dobře popsány i kaskádové styly včetně rozlišení pro různá typy médií. V dodatku naleznete stručný přehled všech značek a atributů XHTML, vlastností stylů a bohatý rejstřík.

Milan Hába-WAP Tvorba stránek pro mobilní zařízení

Možnost brouzdání Internetem kdykoliv a odkudkoliv jen za pomocí mobilního telefonu je na světě již poměrně dlouho. Ovšem kvalitní literatura popisující tuto technologii a zejména výrobu stránek pro mobilní přístroje se v našich krajích moc hojně nevysykuje. Ale tomu je již konec – jedna kniha se tu objevila a nutno podotknout, že velmi kvalitní.

Vladimír Plecháč: Web technologie I. - popisovací jazyky

Dostala se mi do ruky kniha „Web technologie I. – popisovací jazyky“. Po nahlédnutí do obsahu (ten by se dal shrnout do těchto osmi zkratek: HTML, DHTML, CSS, XML, DTD, XHTML XSL a XSLT) jsem se zaradoval – konečně někdo popsal vše důležité pro tvorbu HTML stránek v jedné knize. Avšak radoval jsem se předčasně. Pokud by se udělovaly ceny jako je „Zlatá malina“ v hodnocení filmů, rozhodně bych tuto publikaci nominoval.

 

Sekce