Sandee Cohen: Macromedia Fireworks MX

Knih v českém jazyce o grafických editorech je v našich knihkupectví nepočítaně, ale devadesát procent z nich se zabývá programy jako jsou Adobe Photoshop či Corel Draw. Názorný průvodce uživatele Fireworks MX z této řady vybočuje a řadí se do oněch zbývajících desíti procent. Nutno podotknout, že se jedná o bezkonkurenční knihu, neboť jednak je na našem trhu jediná, která se tímto produktem zabývá a jednak je kvalitní.

Pavel Roubal: Počítačová grafika pro úplné začátečníky

Asi každý, kdo rád používá počítač, pokouší se na něm vytvářet užitečné výtvory a snaží se aby alespoň trochu na úrovni a esteticky vypadaly, se dostal do styku s počítačovou grafikou. Narazíte na ni téměř všude, ať už vytváříte leták ve wordu nebo své webové stránky.

Adobe Photoshop 7.0 Oficiální výukový kurz

Právě máte před sebou recenzi na autorizovaný překlad knihy „Adobe Photoshop 7.0 Classroom in a Book“, jejímž cílem je naučit neznalého čtenáře pracovat s uvedeným grafickým nástrojem.

Gary David Burton a spol-Mistrovství v Adobe Photoshopu 6

Chcete-li nastoupit na libovolné místo, kde se pracuje s bitmapovou grafikou, bude určitě jedním z neoddiskuto­vatelných kritérií znalost práce s Adobe Photoshopem. Pokud ji nemáte, tak vám moc velkou šanci na získání takového místa nedávám. Kde ji ale získat? Asi nejlepší je absolvování kurzu, druhou možností je samostudium. K němu ale potřebujete dobrou knihu – průvodce. O jedné (opravdu dobré) budě řeč v této recenzi.

Tomáš Barčík: Webová grafika - fotografie, barvy, textury

Nakladatelství Computer Press přišlo na trh s edicí „Webová grafika“. Její první kniha je zaměřena na fotografie, barvy a textury. Pokouší se čtenáři radit, kterak optimalizovat fotografie určené pro webové stránky, jaké existují barevné modely, jak se ve Photoshopu vytváří textury, tlačítka a různé textové efekty.

Tomáš Říhošek: Webová grafika 2 - text, typografie, textové efekty

Druhá drobná knížka (má přibližně 70 stran) nakladatelství Computer Press z edice „Webová grafika“ je zaměřena na texty, typografii a textové efekty (jak jinak, než pomocí grafického programu Adobe Photoshop).

Jakob Nielsen: Web.Design

Kniha se vztahuje ke stavu Internetu v roce 1999, kdy ji Nielsen napsal a vydal (u nás vyšla až v roce 2002). Tento časový odstup se odráží na několika místech (například doporučované rozlišení 640×480). Nechci tím říct, že je kniha zastaralá, to rozhodně ne, jen některé rady, které vám autor dává berte s rezervou.

Robert Mindžák: Dokonalý WebDesign

Nakladatelství ComputerPress vydalo knihu s lákavým názvem „Dokonalý WebDesign“, která v knihkupectví zajisté zaujme většinu začínajících i zkušených tvůrců webových stránek. Každý se přece rád poučí o tom jak své výtvory (stránky) vylepšit nebo se rád dozví v čem dělá většina návrhářů chyby.

Lucie Grusová-XML pro úplné začátečníky

Extensible Markup Language – XML – je jazyk o kterém se již pár let velmi mluví. Dostáváte-li se k němu až teď určitě oceníte recenzovanou publikaci, která vás s tímto jazykem nejen seznámí, ale naučí vás jej i používat.

Michael J. Young: XML krok za krokem

Hledáte-li knihu do které byste mohli zainvestovat své finance a která by vám na oplátku nabídla velké množství informací o technologii XML a byla by čitelná, pak vám můžu vřele doporučit recenzovanou publikaci. Je totiž napsána velmi dobře, má široký záběr a hlavně je určena jak začátečníkům (výklad je opravdu srozumitelný) tak i znalejším uživatelům (autor nezůstává na povrchu problematiky, ale jde do hloubky).

 

Sekce