Václav Kovařík-Adobe Photoshop v praxi

Když se mi dostala tato kniha do rukou, nadchlo mě její kvalitní provedení – vazba, červená záložka, křídový papír, obal (až na tu reklamu vzadu) a stránky plné barevných obrázků. Takhle nějak by měla vizuálně vypadat publikace věnující se grafice. Po přečtení mi nezbylo než doplnit: „…a takhle nějak by měl vypadat její obsah“.

Scott Kelby: Photoshop kniha plná triků

Pro práci s bitmapovou grafikou není lepšího nástroje než Adobe Photoshop. Léta vývoje se projevila v jeho mohutnosti a v možnostech, které nabízí. Ale ne každý jeho uživatel ví, co vše se v něm dá vykouzlit, proto většinou používá jen ty základní funkce a ještě navíc zbytečně složitě. Ovšem nejhorší na tom je, když má představu, jak by měl výsledek vypadat a ví, že to Photoshop umí, ale on sám jej nedokáže přimět k úspěšné spolupráci. V takovém případě přijde na řadu nápověda, hledání na Internetu či dotazování znalejších uživatelů. Ovšem existuje i další možnost – nalistování návodu v knize plné tipů a triků a hlavně zajímavých efektů, jejíž recenzi máte právě před sebou.

Sandee Cohen: Macromedia Fireworks MX

Knih v českém jazyce o grafických editorech je v našich knihkupectví nepočítaně, ale devadesát procent z nich se zabývá programy jako jsou Adobe Photoshop či Corel Draw. Názorný průvodce uživatele Fireworks MX z této řady vybočuje a řadí se do oněch zbývajících desíti procent. Nutno podotknout, že se jedná o bezkonkurenční knihu, neboť jednak je na našem trhu jediná, která se tímto produktem zabývá a jednak je kvalitní.

Pavel Roubal: Počítačová grafika pro úplné začátečníky

Asi každý, kdo rád používá počítač, pokouší se na něm vytvářet užitečné výtvory a snaží se aby alespoň trochu na úrovni a esteticky vypadaly, se dostal do styku s počítačovou grafikou. Narazíte na ni téměř všude, ať už vytváříte leták ve wordu nebo své webové stránky.

Adobe Photoshop 7.0 Oficiální výukový kurz

Právě máte před sebou recenzi na autorizovaný překlad knihy „Adobe Photoshop 7.0 Classroom in a Book“, jejímž cílem je naučit neznalého čtenáře pracovat s uvedeným grafickým nástrojem.

Gary David Burton a spol-Mistrovství v Adobe Photoshopu 6

Chcete-li nastoupit na libovolné místo, kde se pracuje s bitmapovou grafikou, bude určitě jedním z neoddiskuto­vatelných kritérií znalost práce s Adobe Photoshopem. Pokud ji nemáte, tak vám moc velkou šanci na získání takového místa nedávám. Kde ji ale získat? Asi nejlepší je absolvování kurzu, druhou možností je samostudium. K němu ale potřebujete dobrou knihu – průvodce. O jedné (opravdu dobré) budě řeč v této recenzi.

Tomáš Barčík: Webová grafika - fotografie, barvy, textury

Nakladatelství Computer Press přišlo na trh s edicí „Webová grafika“. Její první kniha je zaměřena na fotografie, barvy a textury. Pokouší se čtenáři radit, kterak optimalizovat fotografie určené pro webové stránky, jaké existují barevné modely, jak se ve Photoshopu vytváří textury, tlačítka a různé textové efekty.

Tomáš Říhošek: Webová grafika 2 - text, typografie, textové efekty

Druhá drobná knížka (má přibližně 70 stran) nakladatelství Computer Press z edice „Webová grafika“ je zaměřena na texty, typografii a textové efekty (jak jinak, než pomocí grafického programu Adobe Photoshop).

Jakob Nielsen: Web.Design

Kniha se vztahuje ke stavu Internetu v roce 1999, kdy ji Nielsen napsal a vydal (u nás vyšla až v roce 2002). Tento časový odstup se odráží na několika místech (například doporučované rozlišení 640×480). Nechci tím říct, že je kniha zastaralá, to rozhodně ne, jen některé rady, které vám autor dává berte s rezervou.

Robert Mindžák: Dokonalý WebDesign

Nakladatelství ComputerPress vydalo knihu s lákavým názvem „Dokonalý WebDesign“, která v knihkupectví zajisté zaujme většinu začínajících i zkušených tvůrců webových stránek. Každý se přece rád poučí o tom jak své výtvory (stránky) vylepšit nebo se rád dozví v čem dělá většina návrhářů chyby.

 

Sekce