Textpattern plugin pro relevantní články

Textpattern plugin pro relevantní článkyŠtvalo mě, že v Textpatternu na konci textu článku pořádně nefunguje vypisování odkazů na relevantní dříve zveřejněné články ač jsem přepečlivě vyplňoval klíčová slova. Nelenil jsem tedy a vyhledal si plugin, který to dokáže lépe (pluginů pro Textpattern je mnoho, stačí jen najít si ten správný).

Dvacet let s windows

Jak jste dobří v dějepise? Pamatujete si alespoň ty nejvýznamnější historické události a jejich data? Co třeba první světová válka? Co Hirošima? A Co Microsoft Windows? Pamatujete si, kdy nás „postihla“ jejich první verze? A pamatujete si jak vůbec vypadala? Odpovědi na tyto a další otázky vám poskytne server Neowin.net na adrese http://www.ne­owin.net/…shy;cles.php….

Marc Delisle: phpMyAdmin – efektivní správa MySQL

Marc Delisle: phpMyAdmin – efektivní správa MySQLDatabáze MySQL je asi nejpoužívanější databázový systém pro malé webové projekty. Ovšem chybí ji nějaké příjemné uživatelské prostředí pro ladění a správu dat. Naštěstí existují řešení třetích stran, které tento nedostatek řeší. Webová aplikace phpMyAdmin je jednou z nich.

Photoshop - tipy, triky, postřehy, postupy a klávesové zkratky

Photoshop - tipy, triky, postřehy, postupy a klávesové zkratkyNásledující poznámky jsem získal jednak z výborného školení „Adobe Photoshop pro pokročilé“, které jsem absolvoval u firmy Gopas, ale také z knih o Adobe Photoshopu, jež jsem přečetl a zrecenzoval no a konečně také z každodenní práce s tímto programem.

Dan Cederholm: Webdesign s webovými standardy

Dan Cederholm: Webdesign s webovými standardyWebové stránky dnes vytváří kdejaký studentík ze základní školy (nebo už i mateřské?), ovšem výsledek tomu bohužel většinou odpovídá. Na první pohled můžou takové stránky vypadat skvěle, ale pokud se kouknete pod kapotu, zjistíte, že není všechno zlato co se třpytí a že tvůrce toho o standardech moc neví. Řeknete-li si, k čemu je dobré je dodržovat, pak vězte, že existuje několik pádných důvodů: SEO, přístupnost, rozšiřitelnost, kompatibilita a další. Chcete-li se dozvědět, jak vytvářet stránky v souladu se standardy, navštivte stránky w3c a nebo si přečtěte patřičnou literaturu – třeba právě tuto.

Macromedia day

Macromedia dayV úterý 13. září 2005 od 9:30 proběhne v Kongresovém centru v Praze Macromedia day.

Beetle Tour Bohemia - online rezervace hotelů

Beetle Tour Bohemia - online rezervace hotelůWebové stránky firmy Beetle Tour Bohemia, která vlastní několik hotelů a zároveň zprostředkovává ubytování v dalších hotelech, penziónech a apartmánech.

Jak nastylovat horizontální čáru (značka HR)?

Dlouho jsem přemýšlel jak nastylovat značku HR tak, aby tvořila jednobarevnou nestínovanou jednopixelovou čáru a aby to fungovalo jak v MSIE, Mozille, tak i v Opeře. Nakonec jsem na to přišel – stačí jí nastavit nulovou šířku okraje a výšku jeden pixel!

Nabídka práce v našem týmu: Sekretářka se znalostí HTML

Nabídka práce v našem týmu: Sekretářka se znalostí HTMLPozice je již obsazena! V mezinárodní firmě, kde pracuji se hledá další schopný člověk na pozici „Web Content Administrator/Team Assistant“ – přeloženo do češtiny by to znělo asi jako sekretářka, která umí HTML. Náplní práce bude částečně (ale miniálně) nějaké drobné papírování, mnohem více vkládání dat do HTML šablon a webových stránek (copy a paste + základní HTML úpravy) a komunikace se zadavateli, kteří sídlí převážně v Londýně (tedy musí umět dobře anglicky). Níže je plné a ofociální znění inzerátu v angličtině.

Pavol Mikle: Referenční příručka XCSS

Pavol Mikle: Referenční příručka XCSSKdyž se mi do ruky dostala referenční příručka XCSS, mé srdce zaplesalo, avšak po jejím přečtení mé oči zaplakaly. Protože celá publikace je čistě teoretická! Z praxe v ní nenajdete skoro nic. Je sice hezké, že úplně a přesně popisuje všechny vlastnosti CSS podle standardu, ale k čemu mi to je, když v současné době neexistuje žádný prohlížeč (a ještě nějakou dobu nebude), který by tyto standardy implementoval. A bohužel ani v textu nejsou zmínky o tom, jak jsou tyto vlastnosti v současných prohlížečích podporovány.

 

Sekce